Home Credit Score How Can I Raise My Credit Score 50 Points Fast?

How Can I Raise My Credit Score 50 Points Fast?

396
0

Kredi notu, finansal işlemlerin ana kaynağıdır. Bu nedenle, kredi notu düşük olan bireylerin birçok finansal işlemi gerçekleştirmekte zorlukları vardır. Kredi başvurusunda bulunduklarında, reddedilme olasılıkları daha yüksektir, kredi kartı limitlerini daraltmaları ve kredi ödemeleri sırasında daha yüksek faiz oranları ile karşı karşıya kalmaları gerekir. Bu sebeple yaklaşık 630 veya daha az kredi puanına sahip kişiler, ‘ Kredi puanımı 50 puan hızlı nasıl yükseltebilirim ?’ düşünüyor ve bu sorunun cevaplarını arıyor.

Kredi notumu 50 puan hızlı nasıl yükseltebilirim ve bu mümkün mü?

Kredi puanınızı artırmak, bir gecede yapabileceğiniz bir şey değildir. Ancak, kredi puanınızı hızlı bir şekilde iyileştirmenin birkaç yolu vardır. Bu yöntemler;

 • Kredi raporunuzu kontrol edin ve bulduğunuz hataları itiraz edin.

Kredi puanınız, kredi raporlarınızla oluşturulur. 3 kredi raporlama kurumunun her biri sizinle ilgili bilgi toplar ve raporlar hazırlar. Hazırladıkları raporlar doğrultusunda, 3 kredi raporlama kurumundan her biri ayrı bir kredi puanı yaratır. Bu işlem sırasında kredi raporlarınıza eksik ya da yanlış bilgi eklemek, kredi puanınızı azaltacaktır. Kredi notumu 50 puan hızlı nasıl yükseltebilirim? ?’ Bu sorunun ilk cevabı burada saklıdır. Ne yazık ki, birçok kişi kredi raporlarında eksik ya da yanlış bilgi var. Ayrıca, kimlik bilgilerinizi kullanarak suçlular tarafından açılan hesaplar da kredi raporlarınıza dahil edilir. Bu gibi durumların ortaya çıkması kredi notunuzu da azaltır. Bu nedenle, kredi notunuzu ve kredi raporlarınızı 3 kredi raporlama kurumundan da almalısınız. Her 12 ayda bir kredi raporunuzu almak ücretsizdir. Kredi puanınızı korumak için tüm kredi raporlama kurumlarını kullanarak her 4 ayda bir kredi raporlarınızı kontrol edip düzeltmeniz önemlidir.

 • Ödemelerinizi zamanında yapın.

How can I raise my credit score 50 points fast?’ This is the second answer to the question. According to the FICO scoring system, there are 5 elements that make up your credit score. Payment history accounts for 35% of your credit score, and this is the one with the highest rate. Therefore, automate your bill payments as much as possible and be sure to check your payments. Unfortunately, it will take 7 years for your payments to have a positive impact on your credit score. But as time goes on and you make your payments, it will have an impact.

 • Pay down your debt, and do it as aggressively as you can.

How can I raise my credit score 50 points fast? This is the third answer to the question. Together, payment history and credit utilization make up 65% of your credit score. Therefore, your payments are very important for your credit score. However, it makes more sense to move slowly, because if you draw a rising graph, it may drag you into debt.

A truly aggressive debt repayment plan requires three things: a strict budget, an extra source of income, and a plan. The 5 program names you can use to set budget are as follows;

 • Money Lover,
 • You Need a Budget,
 • Goodbudget,
 • Mint,

Earn extra money and manage payments well ‘How can I raise my credit score 50 points fast?‘ is the key point. 6 expert tips on this subject are as follows;

 • Stop sweating and get started.
 • But also have a long-term plan.
 • Do your research to make sure no hustles you.
 • For quick and easy cash, try focus groups.
 • Check these other great (and underused) side hustles!
 • Rent out your spare parking space.
 • Be a part-time mail carrier.
 • Get paid to play with dogs.
 • If you want to go full-time, get ready to cut back.

The two best debt repayment strategies out there are the Debt Avalanche methods and Debt Snowball.

 • Use your credit cards responsibly.

Bu, ‘ Kredi puanımı en son 50 puanmı nasıl artırabilirim? ‘Kredi kartları, kredi oluşturmaya yardımcı olan öğelerdir. Her ay tam olarak ödeyebileceğiniz bir limit belirleyerek kredi kartlarınızı kullanın. Kredi kartı borçlarınızı her ay tam olarak ödediğinizde, ekstra para ödemek zorunda kalmadan bazı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Özellikle eski kredi kartlarınızı ödeyerek kredi notunuzu artırabilirsiniz. Çünkü kredi geçmişi büyüdükçe, kredi puanı da artar. Bu nedenle, kredi kartınızın sınırlarını artırmak için kredi kartlarınızı kapatmayın veya hatta kredi kartı sağlayıcılarınızla iletişime geçin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here